20 maja, 2024 | 1:29 pm
You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / News / 30DWF7 – Twój największy sukces w grze bitewnej lub największe osiągnięcie modelarskie?

30DWF7 – Twój największy sukces w grze bitewnej lub największe osiągnięcie modelarskie?

Kolejny wpis z serii 30 Dniowego Wyzwania Figurkowego. Drogi czytelniku, całość znajdziesz tutaj na jeden klik.

Tutaj prosta sprawa TROPICAL HERMANN

Model powstał w ramach „Best Walker Challenge 2016”, konkursu międzynarodowego prowadzonego przez Bob’a Sennick’a, pasjonaty Dust z USA. Konkurs internetowy odbywał się w ramach międzynarodowej Grupy Dust Tactics na Facebook. Challenge polegał na tym, aby w dwa tygodnie wykonać model, który następnie był oceniany przez graczy Dust z całego świata.

20160714_205952

Był koncept, były wdrożone nowe techniki, było sporo eksperymentów, ale było warto 🙂

Model, który kosztował mnie dwa tygodnie naprawdę ciężkiej modelarskiej pracy.  Jestem naprawdę dumny z tej pracy. To jest chyba najbardziej przemyślany i dopieszczony model w mojej kolekcji. Model ma „de facto” dwa kamuflaże i sporo zniszczeń.

Napierw położyłem mój standardowy dla AXIS trzy-kolorowy kamuflaż w stylu europejskim (German Field Grey 70830, Flat Earth 70983, Field Blue 70964 z palety Vallejo). Następnie na niektóre elementy (płyty pancerne) nałożyłem kolor pustynny (Iraq Sand również z palety Vallejo). W sumie o zniszczeniach nie ma co pisać. Każdy widzi, jak jest wyeksploatowany. Doprowadzenie Hermann’a do takiego stanu zajęło sporo czasu, chyba połowę całego czasu przeznaczonego na projekt.

20160714_205830

Artykuły ze szczegółami udziału w konkursie 🙂

Nagrody to nie wszystko, ale cieszą…

  • Trzecie miejsce w konkursie „Best Walker Challenge 2016”
  • Pierwsze miejsce na konkursie modelarskim w kategorii „Best Painted Dust Universe Vehicle” na Mistrzostwach Europy Dust Tactics 2016, które odbyły się w Warszawie
  • Grand Prix Konkursu Modelarskiego Mistrzostw Europy w Warszawie 2016 . Grand Prix to osobisty wybór i nagroda super malarza Pawła Makucha (Monstroys) .

Trochę detali 🙂

4details_v2

4details

Nieskromnie powiem, jestem dumny i tyle:)

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

Excuse me Dear English language followers for posting this series only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu