13 czerwca, 2024 | 2:37 pm
You are here:  / News / Saga Warbands / Galowie do Saga Skirmish na Rydwanach i Koniach, czyli jak wpisać się w FKB 102

Galowie do Saga Skirmish na Rydwanach i Koniach, czyli jak wpisać się w FKB 102

No to po paru długich miesiącach wrzucam coś na bloga. Pretekstem jest Figurkowy Karnawał Blogowy, a konkretnie 102 edycja prowadzona na blogu Danse Macabre.

Kto śledzi mój profil na Instagramie lub Facebook, ten pewnie zauważył, że powolutku maluję Galów do Ery Hannibala. Sprawne oko również mogło uchwycić drugi projekt, a mianowicie potężną armię Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego (potocznie znane, jako Bizancjum). Ale tym razem o Galach.

Galowie na Rydwanach

W świecie starożytnym gry Saga Skirmish (Era Hannibala) jest wiele fajnych frakcji, ale ja wybrałem Galów. Bo to bardzo porywczy i bojowi Barbarzyńcy, jak mówili Rzymianie. A w szczególności spodobała mi się mechanika tej frakcji. Bazują na agresji piechoty, manewrowości jazdy i potężnych rydwanach (tutaj odniesienie do „Rudy 102”).

Rydwany służyły im do rozbijania wrogich wojsk, rażenia oszczepami i włóczniami. Więc idealnie pasują do tematu tej edycji. Mam ich 3 i mogą „grać” jako Przyboczni, ale również jeden z nich może reprezentować Wodza mojej bandy. To ten z Galijską wojowniczką.

Jazda, jazda…też potężna

A dodatkowo jeszcze 12 jeźdźców szlachetnych Galów. Cześć z głowami wrogów, cześć z mieczami, ale również wojownicy z włóczniami i oszczepami. Tarcze piękne, ale to zasługa kalkomanii i tego, że nauczyłem się ją nakładać.

To już prawdziwa pięść Galijska, która z przyjemnością pogruchocze Rzymian, czy Iberyjczyków.

Same modele Victrix’a są chyba najbardziej wypasione i super dokładne. Te figurki są wymagające, a już Galowie na 100%. Za to efekt końcowy jest więcej niż zadowalający dla mnie. 🙂

Zatem proszę podziwiajcie, komentujcie i jak trzeba krytykujcie. Mam nadzieję, że pasuje do edycji.

Kris

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu