24 czerwca, 2024 | 5:19 pm
You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / News / 30DWF8 – Ulubiona edycja/wersja/modyfikacja oficjalna lub fanowska gry bitewnej?

30DWF8 – Ulubiona edycja/wersja/modyfikacja oficjalna lub fanowska gry bitewnej?

Seria 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe. Drogi czytelniku, wszystkie posty znajdziesz tutaj na jeden klik.

Ulubiona Edycja…hmm…zdecydowanie Dust1947

Jako Dust’man mogę się wypowiedzieć na temat „mojej” gry.

1.5

Gdy zaczynałem zabawę w gry wojenne na planszy to dostępna była wersja 1.5 (w dystrybucji FFG). Gra była fajna, ale troszkę wolna (ruch był trochę jak w szachach, 1-2 pola) . I takie wielkie karty oraz strasznie dużo punktów za jednostkę. Ale było fajnie i to były sympatyczne gry w jadalni z synem (jak jeszcze go to kręciło,…tutaj pojawia się łezka w oku).

2.0

Wraz ze zmianą dystrybutorach na Battlefield pojawiła się wersja 2.0, szybciej, dynamiczniej i jednak trochę przekomplikowane mierzenie, czy widzę przeciwnika. W konsekwencji widziało się prawie wszystkich (co prawda z osłoną), co spowodowało, że gry stały się bardziej brutalne.

Niestety 2.0 po prostu wyłączyła z gry artylerię oraz lotnictwo (no bo jak latać na polem bitwy, kiedy każdy strzał przyjmujesz jako skuteczne trafienie. Samoloty i helikoptery były jak kaczki spadające z nieba. Artyleria atakowała, jakby to było zwykłe działo, zero efektów bombardowania przez działa. Bezsens….:( Ale mimo wszystko dalej się grało. I jeszcze Battlefield, wersja bez maty 🙂

3.0 już nie będzie…niech żyje Dust1947

Wraz z wejściem w samodzielną dystrybucję Dust Studio rozpoczęło prace nad modyfikacją zasad. Głównie chodziło o modyfikacje, które poprawią grywalność. Wróciły samoloty, artyleria wreszcie jest jak artyleria, która sieje pogrom, a nie jest jak pukawka. Wdrożono również kilka dodatków, które mocno poprawiły grywalność, takiej jak Critical Hit (jeden strzał może wyłączyć mecha ), zróżnicowanie poziomu osłony od wysokości, skad atakujesz, zasłony dymne i wiele, wiele innych pozytywnych zmian. Polecam i zapraszam na maty.

DT1947_PP

Siege

Trochę więcej o Dust 1947 w moim artykule. To wszystko, no to dalej do przodu…:)

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

Excuse me Dear English language followers for posting this series only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu