24 czerwca, 2024 | 9:27 am
You are here:  / Mercenaries / News / Nathalia Ritz :)

Nathalia Ritz :)

[ezcol_1half]

Dear Friends & Followers 🙂

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Moi Mili Czytelnicy 🙂

[/ezcol_1half_end]

oznor

[ezcol_1half]

I had long break on my blog but finally I want to go back, I want to publish something.

I have painted sweet sister Nathalia Ritz. Model has awesome sculpture. I like a lot dynamic pose, two submachines and skulls on her knees. Of course she has very skimpy clothes which trademark of mercenaries.

On the another hand she has quite good abilities. Especially if you compare it to 2 army points of this model. The cheapest Hero ever in Dust1947.  As usual I enclose few photos of Nathalia.

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Całkiem długo nic nie pisałem na blogu. Ale w końcu coś trzeba wrzucić, bo normalnie blog zarośnie chwastem i bluszczem.

No to zmalowałem słodką siostrę Nathalia Ritz. Dziewczynka ma cudny look, niesamowite szczegóły i widać jakość. W dodatku lubię dynamiczną pozę, ten bieg z dwoma pistoletami maszynowymi oraz klimatyczne czaszki na kolanach. Oczywiście ma bardzo skąpe ubrania, które są znakiem rozpoznawczym wszystkich Najemniczek.

Wydaje się też całkiem użyteczna. Za dwa punkty mamy bohaterkę, który może namieszać. To chyba najtańszy bohater w historii w Dust1947. Jak zawsze załączam kilka zdjęć Nathalia.

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]

I have her thanks to limited edition prepared for European Championship. Don’t worry, she will be available in Mercenaries HQ set which should be published in 1-2q of 2019.

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Model dostałem w trakcie Mistrzostw Europy Dust’a (limitowana edycja). Ale panienka będzie dostępna już w 2019 roku w zestawie dowodzenia do Najemniczek.

[/ezcol_1half_end]

[ezcol_1half]

That’s all for today. Next article will be about A-Case box which I had opportunity to test.

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

To wszystko na dzisiaj. Następny artykuł to będzie recenzja bardzo fajnych pudełek transportowych A-Case, którą miałem okazję przetestować.

[/ezcol_1half_end]

 

dav

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu