You are here:  / Allies / News / Two Trucks / Dwie Ciężarówki

Two Trucks / Dwie Ciężarówki

More Trucks

Więcej Ciężarówek

I present you today two trucks which I made recently for my Desert Scorpions. They are the first models with magnetized weapons. I didn’t expect that it provides so many possibilities of configuration.

Now I can prepare all possible version of Dust1947 Dodge based on these chassis. You can see these options in gallery.

Przedstawiam Wam dwie ciężarówki dla moich Desert Scorpions, które ukończyłem ostatnio. Są to pierwsze modele z montażem broni na magnesy. Nie spodziewałem się, że da mi to tak wiele możliwości konfiguracji.

W zasadzie mogę przygotować wszystkie możliwe wersje Dust1947 Dodge na podstawie tych podwozi. W galerii wrzucam chyba wszystkie opcje, jakie mam.

 

Scorpions Army

These are two more Desert Scorpions trucks to my collection. My first Trucks were presented in this articles. Currently I have 5 ready to use and one which I need to assemble.

I’d like to finish my Scorpions before European Championship, which Marek plans for mid of June (link to Facebook event). I want to play this army this year.

Armia Skorpionów

To kolejne 2 ciężarówki Desert Scorpions w mojej kolekcji. O pierwszych możecie poczytać tutaj. Zatem mam już 5 gotowych do użycia pojazdów i tylko jeden, który muszę złożyć.

Chciałbym zakończyć przygotowanie armii Skorpionów przed Mistrzostwami Europy, które Marek planuje na połowę czerwca (link do wydarzenia na Facebooku). Bo chciałbym tym razem zagrać aliantami.

Leave a Reply

dustbrothers-pl

Bitewne Wrota

TGN Blog Network

The Tale of Painters

Categories/Kategorie

Archive/Archiwum

CoolMiniOrNot

About DustBrothers Blog