20 lipca, 2024 | 9:40 am
You are here:  / Allies / Mercenaries / News / I’m back…and have some new Allies painted / Wróciłem, mam kilku aliantów pomalowanych

I’m back…and have some new Allies painted / Wróciłem, mam kilku aliantów pomalowanych

[ezcol_1half]

Hello Readers & Followers 🙂

A lot of time has passed since my last post. After the Championships I gave myself some free time from Dust1947. But with autumn and winter around the corner, it’s time to go back to Dust world.

I wanted to switch to another fraction, so I will play Desert Scorpions and Mercenaries in season 2019/2020. Mine while I have finished several projects for these fractions and today I present you effects of my work.

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Cześć Czytelnicy i Follow’erzy 🙂

Dużo czasu minęło od mojego ostatniego wpisu na blogu. Po Mistrzostwach dałem sobie trochę luzu z Dust’em. Ale teraz gdy jesień i zima za rogiem to czas wrócić do grania i malowania.

W sezonie 2019/2020 będę grał głównie armią Najemniczek i Desert Scorpions. Kilka projektów do tych armii skończyłem i przedstawiam Wam efekty pracy.

[/ezcol_1half_end]

Squads / Oddziały

[ezcol_1half]

For Desert Scorpions I painted Scot Shaun McDermus, Australian Tom Derrick and two infantry units; Assault Squad and Kill Squad.

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Do mojej frakcji Desert Scorpions pomalowałem dwóch bohaterów, Szkota Shauna McDermus i Australijczyka Toma Derrick oraz dwa oddziały piechoty, Assault Squad i Kill Squad.

[/ezcol_1half_end]

Heroes / Bohaterowie

[ezcol_1half]

In addition, I added to my collection Tito Di Marino in Russian commando style :).  I have two more units and heroes to complete the Desert Scorpions. They should be ready for the next entry on my blog …

[/ezcol_1half]

[ezcol_1half_end]

Dodatkowo dorzuciłem do kolekcji Tito Di Marino w stylu rosyjskiego komandosa 🙂 . Do ukończenia piechoty Desert Scorpions mam jeszcze dwa odziały i dwóch bohaterów. Ale to już będzie przy okazji kolejnego wpisu…

[/ezcol_1half_end]

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu