21 lipca, 2024 | 5:20 pm
You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / AXIS / News / 30DWF20 – Ulubiony model piechoty lub ciężkiej piechoty?

30DWF20 – Ulubiony model piechoty lub ciężkiej piechoty?

66% planu „30 Dniowego Wyzwania Figurkowego” 🙂 Wszystkie posty znajdziesz tutaj na jeden klik.

No to dziś parę słów o piechocie, jaką lubię i dlaczego. Ponieważ już było o dziewczynkach, to tym razem powrót do mojej core’owej armii, czyli wojsk AXIS. Świat Dust to świat alternatywny, gdzie armie sięgają po nieznane nam środki i technologie. Wśród armii, które wiodą prym w wykorzystaniu nowych technologii jest oczywiście potężna armia Państw Osi. A wśród jednostek piechoty najbardziej klimatyczna jest drużyna ciężkiej piechoty laserowej.

FACELESS DEATH

Ciężkozbrojni i wyposażeni w exo-szkielet ukryty w pancerzu mogą nosić duuużo więcej niż zwykli grenadierzy. Każdy ma potężny generator energii i działko laserowe. Każdy może przysmażyć maszyny kroczące wroga i do tego są przeznaczone te oddziały.

Takie pancerze i takie zadania przydzielane są weteranom. Często są to żołnierze, którzy niejedno przeszli, niejedną ranę przyjęli. Wtedy przechodzą proces regeneracji lub wręcz ożywienia w centrach Bluekreutz.  Dlatego noszą maski, bo nie zawsze pod nią są żywi ludzie.

Zawsze gotowi do walki, silni i zdolni zaatakować każdy cel.

facelessdeath

PS. Czyli jak tam chłopaki w grze chodzili?

Niestety ta jednostka, póki co, nie była zbyt grywalna ze względu na tańsze punktowo alternatywy. Ale teraz występuje wspólnie z innymi oddziałami Bluekreuz Korps , jako oddzielna frakcja. Jest też elementem dedykowanych, bardzo efektywnych, plutonów. Plutony to zgrupowania kilku oddziałów, które cechują specjalne bonusy, gdy razem walczą.

Pluton dowodzony przez Sigrid Von Thaler to oddziały laserowe Bluekreuz Korps (Lekka i ciężka piechota laserowych grenadierów) oraz oddział wsparcia z potężnym przeciwpancernym działem laserowym.

20160804_192359

Faceless Death rozwijają szyk (bitwa w trybie Gridless).

20160804_211730

Death Masks chronią flankę, czyli lekki udział grenadierów laserowych.

Kiedy działają razem w plutonie to nie da się ich przygwoździć (suppressed) co jest sporym bonusem. 🙂 Pomimo przyjmowania wielu ostrzałów nie muszę przejmować się ryzykiem utraty jednej akcji w następnej turze.

sigridA pluton powstał w trakcie mroźnych dni i wielkich bitew wokół miasta Zverograd, niedaleko Stalingradu w 1947.

To wszystko, no to dalej do przodu…  🙂

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

Excuse me Dear English language followers for posting this series only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu