24 czerwca, 2024 | 4:20 pm
You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / Dust1947 Battles / News / 30DWF12 – Sytuacja, której nigdy nie zapomnisz, a która przytrafiła się podczas bitwy lub w trakcie malowania?

30DWF12 – Sytuacja, której nigdy nie zapomnisz, a która przytrafiła się podczas bitwy lub w trakcie malowania?

Codziennie jeden post w ramach „30 Dniowego Wyzwania Figurkowego”. Drogi czytelniku, wszystkie posty znajdziesz tutaj na jeden klik.

Tym razem o bitwie SSU „Free Ukraine” vs. Heavy Recons AXIS

Grałem z Marcinem w Dust’a w Wargamerze. Graliśmy wersję Gridless. Marcin miał Axis, ja natomiast moimi SSU. W Dust 1947 są specjalne zgrupowania, które mają dodatkowe bonusy. Pierwszy raz grałem takim plutonem SSU,  a to ten pluton zrobił grę.

wargamer4

Pluton nazywa się „KOSHKA SMERSH” i okazuje się śmiertelnie groźny jak SMERSH. Pluton składa się z co najmniej trzech maszyn KV-47 prowadzonych przez Koshkę, oficera i pilota maszyny KV-47 Grand’Ma. Zdolność plutonu polega na tym, że może być zrzucony na wroga w dowolnym miejscu terenu gry (odległość od celu misji 20cm lub 2 pola). Żeby było mało, walkery KV-47 mają granatniki dymne i mogą stawiać zasłony. Mój pluton to były trzy KV-47: Grand’Ma (miotacz odrzutowy ognia i granatnik), Natasha (dwa granatniki), Nadya (dwa miotacze odrzutowe ognia).

wargamer2

Bezcenne i dramatycznie zwycięskie było desantowanie tych maszyn na tyły linii frontu. Grand’Ma (kierowa przez Koshkę) zablokowała pojazdy Axis i zmiotła część ciężkiej piechoty Axis wraz z ich bohaterką Larą. Nadya i Natasha rozbiły dowodzenie AXIS. Całość zniszczenia dopełnił mój helikopter, który wspierał Grand’Ma bombardują bombami zapalającymi i pociskami rakietowymi.

wargamer3

Pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby trzy oddziały piechoty i artyleria (trochę mniej niż połowa Armii) nie musiały brać udziału w bitwie. Te jednostki stały w odwodzie i spokojnie czekały na wynik szturmu mechów. To było bezcenne doświadczenia i polubiłem frakcję SSU. Będę po nich sięgał od czasu do czasu, teraz częściej niż kiedyś. Osobiście polecam graczom, którzy lubią nieszablonowe rozwiązania, desant i działanie wiekszą liczbą lekkich mechów. Więcej o moich SSU tutaj na jeden klik.

wargamer6

A w malowaniu…

Zdarza mi się regularnie,…. Nigdy nie potrafię zrobić dobrze malowania twarzy. Nie umiem, nie potrafię, ciągle jestem niezadowolony 🙁 Trochę taki Nightmare w kategorii pomaluj mnie.

To wszystko, no to dalej do przodu…:)

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

Excuse me Dear English language followers for posting this series only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

Zdjęcia pochodzą z profilu Facebook „Wargamer Wilcza”.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu