You are here:  / AXIS / News / Luftwaffe Light Rocket Artillery / Lekka Artyleria Luftwaffe

Luftwaffe Light Rocket Artillery / Lekka Artyleria Luftwaffe

My New Axis Artillery / Moja Nowa Niemiecka Artyleria

Dust Studio photo of the original model

When I saw this model I was sure I had to have it. In the mine-time I have bough SSU and AXIS new weapons parts. Moreover I had one extra RSO crew. Thanks to that I had opportunity to build own artillery. I haven’t any idea what would be stats of this unit but artillery is ready.

I wait for official card and I present you effect of my work. I would be grateful to your comments and opinions. 

Kiedy zobaczyłem ten model, to byłem pewny, że go muszę mieć w kolekcji. W między czasie kupiłem nowe zestawy uzbrojenia do AXIS i SSU. Wpadła mi też dodatkowa załoga RSO. Dzięki temu mogłem złożyć swoją własną artylerię :). Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakie będą jej statystyki, ale model już jest gotowy.

Czekając na oficjalną kartę prezentuję poniżej kilka zdjęć skończonego projektu. Z chęcią poznam Wasze opinie i komentarze na temat tego projektu.

[BMo_scrollGallery id=129 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=600 gallery_height=400 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

Leave a Reply

dustbrothers-pl

Bitewne Wrota

TGN Blog Network

The Tale of Painters

Categories/Kategorie

Archive/Archiwum

CoolMiniOrNot

About DustBrothers Blog