20 lipca, 2024 | 9:26 am
You are here:  / Saga / Saga Warbands / Krzyżowcy Północy do Sagi :)

Krzyżowcy Północy do Sagi :)

Szwedzi, Zakonnicy i Najemnicy 

W końcu, po wielu miesiącach, przerwach w projekcie, pandemii i powrocie do grania skończyłem mój projekt do Sagi; Ery Krucjat. Gram Krzyżowcami Północy i z myślą o tym klimacie powstała drużyna, której skład dosyć egzotyczny, jednak bardzo klimatyczny.

Koncepcja zakładała, że zakon Kawalerów Mieczowych to jedynie mała, choć elitarna, część mojej krucjaty.  Kluczowymi siłami będą Szwedzcy rycerze, którzy chcą łupić i bogacić się na wschodzie. Dodatkowo siły najemne pochodzące stąd i stamtąd. 

Zaczęło się od szarych figurek na stoliku, a skończyło całkiem fajnie wykończoną bandą Krzyżowców, którzy planują łupić Pogan na północy Europy. Armia ta składa się z trzech band, a są to:

 

Kawaleriowe Mieczowi Fratres militiae Christi de Livonia

Znani również jako Zakon Liwoński. To silna i zdeterminowana banda przewodzona przez Wielkiego Mistrza, który prowadzi wiernych przybocznych oraz grupę pieszych zakonnych rycerzy. W grze będą elitą, której zadaniem będzie rozbijać szyki niewiernych i siać terror wśród nich. 

Szwedzi

To bardzo niebieska i kluczowa siła mojej Armii. Szwedzki barbarzyńca (dla zmyłki nazywany Chrześcijaninem) prowadzi swoje rycerstwo konne, dwa oddziały piechoty i łuczników po złoto, ziemie, bogactwa i wszystkie dobra wschodu. Całkiem zgrabna banda. 

 

Wojska Najemnie

Niepozorny mnich oraz trzy oddziały najemników, którzy mogą grać różne role. Pierwotnie myślę o Trukopolach, Pogranicznikach, Łowcach Plemiennych czy Zwiadowcach. Jak to się poukłada, to czas i bitwy pokażą. 

Krucjata i trochę więcej zdjęć… 

Na koniec, przyznam nieskromnie, fajnie mi wyszła ta banda. Projekt trwał długo, parę dobrych miesięcy go nie ruszałem i stało się, jak mi powiedział kolega Rafi:

„Jak zaczniesz grać, to zaczniesz znów malować”

Tak też się stało, wróciłem do grania w Sagę, wszedłem w ligę Sagi: Era Krucjaty na Wilczej i projekt szybko ukończyłem. I życzę Wam i sobie, abyśmy wrócili do grania, żeby Covid sobie poszedł i było jeszcze więcej motywacji do malowania. Na koniec galeria mojej Krucjaty. 

« z 3 »

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu