20 lipca, 2024 | 10:33 am
You are here:  / Modele / Podsumowanie / Saga Warbands / Długo, długo nic, … a jednak coś się zmalowało

Długo, długo nic, … a jednak coś się zmalowało

Ostatnio, czyli od kilku miesięcy, nic tutaj nie pisałem. Jakoś tak wyszło, że malowanie, klejenie i granie mniej mnie angażowało. Jednak to nie znaczy, że totalnie nic się nie działo.

5 projekcików

Od maja do grudnia zrobiłem 5 projektów modelarskich. Wszystkie jakoś z innej parafii, niektóre do gry, niektóre na półkę. Część to projekty, które zrobiłem dzięki fajnym prezentom, które dostałem. Część to pomysły na nowe armie do Sagi. A już teraz do brzegu, co tam się udało.

Brytowie

Na początek chciałem przerobić moich anglo-duńczyków/anglo-saxonów na Brytów. Wyszukałem tych, którzy przypasują jako nędzna piechota i pomyślałem o jeździe. Póki co projekt zawieszony po zrobieniu 3 konnych. Wrzucam ich tutaj i może to mnie zmobilizuje, aby popracować nad tą frakcją do Ery Inwazji.

Bazyliszek i Wilkołak

Potem wpadły dwa modele, które pochodzą z gry Anno Domini 1666. Trafiły do mnie, jako bonus za dobrą pozycję w zimowej Lidze Sagi 2023. W wakacje trochę z nudów, trochę z chęci zrobiłem ten szybki projekt i oto jest.

Suzuki GT380

Dla odmiany zupełnie inny świat. Projekt, który mogłem zrealizować, dzięki świątecznemu prezentowi od mojego syna. Bardzo ciekawy model firm Hasegawa. A sama seria Suzuki GT jest godna uwagi. Świetne klasycznie dwusuwowe i trzycylindrowe silniki, które dawały mega moc tym maszynom.

BRDM-2 i Ukraińscy Wojownicy

Jeden z dłuższych projektów, które realizowałem. Składały się na niego trzy zestawy w skali 1/35. Model wozu rozpoznawczego BRDM-2 firmy Trumpeter oraz dwa zestawy Master Box z żołnierzami armii ukraińskiego (Bohaterowie Azowstal i Obrońcy Charkowa).

Całość złożyłem w prostą makietę, która ma symbolizować fikcyjną scenę na froncie wschodnim tej strasznej wojny. Batalion Azow, który ostrzeliwuje Orki z BRDM’a, broni maszynowej i pocisków RPG.

Przy okazji tego projektu zrobiłem sobie również „sadzarkę” do trawy i pierwszy raz testowałem sadzenie trawy elektrostatycznej. Fajne i będę ćwiczył dalej.

Poniżej galeria zdjęć tej dioramki.

WH40K Space Wolf

Na zakończeni roku, rzutem na taśmę, zrobiłem jeszcze ostatniego Marines z moich Space Wolves. Szybki projekt i temat Marines WH40K zakończony. Mam jeszcze trochę Orków, ale muszą poczekać. Może kiedyś z spróbuję Kill Team, ale raczej myślę, że to są modele na półkę.

To koniec na dziś… do zobaczenie wkrótce

Tym oto postem otwieram Nowy Rok. Nie jest to klasyczne podsumowanie, ale wrzuciłem projekty, które zrobiłem, trafiały na mój Instagram lub Stronę Facebook, ale nie były na blogu. Zatem są też tu i spokojnie mogę zabrać się za inne model.

A odgrzebałem resztki Najemniczek do Dust1947 i planuję ten projekt też skończyć. Mam też całą armię Bizancjum do Sagi do zrobienia. No i kilka innych modeli. Jest co składać i malować.

Wszystkiego Dobrego i Życzę Wam sporo fajnych projektów, gier i świetnego Nowego Roku.

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu