You are here:  / Mercenaries / News / Mercenaries Obliterator, so what…? / Obliterator, czyli co… ?

Mercenaries Obliterator, so what…? / Obliterator, czyli co… ?

My Obliterator

I found Obliterator in Dust1947 catalog for 2018 and wanted to have it. There wasn’t any statistics and description about this walker, thus I can’t tell you officially if it’s effective or not.

I had accurate components and made my version.

Mój Totalny Niszczyciel

Znalazłem ten model w zapowiedziach Dust Studio na 2018 (katalog Dust1947) i od razu chciałem mieć taki model. Niestety nie wiem nic o jego statystykach i możliwościach oficjalnie.

Miałem odpowiednie komponenty i Obliterator jest gotowy.

On other hand, I expect it could be killing machine vs. walkers. Especially taking into account that it’s compilation of Nina (KV-47 TSH) chassis and Axis Hans weapons.

I think, model should has at least Damage Resilient, Smog, Anti-aircraft MG, Anti-tank rockets with a range 4 and reload ability. 

Below you may find few photos showing details of this model. I hope you like it.

Z drugiej strony to moze być całkiem niezły niszczyciel maszyn w świecie Dust’a. Warto zwrócić uwagę, że jest to kompilacja podwozia Nina (KV-47 TSH) oraz uzbrojenia Hans’a z bloku Axis.

Zatem powinna to być jednostka z Damage Resillent, Zasłoną dymną, MG przeciwlotniczym i rakietami przeciwpancernymi o zasiegu 4 (z koniecznością przeładowania, jak każdy Hans).

Poniżej kilka fotek szczegółów tego modelu.

More about my Mercenaries are here.  I wonder what you think about Obliterator, thus please leave it in comment.

O wszystkich moich Najemniczkach piszę tutaj. Na koniec ciekawy jestem waszej opinii o Obliteratorze. Zapraszam do komentowania.

Leave a Reply

dustbrothers-pl

Bitewne Wrota

TGN Blog Network

The Tale of Painters

Categories/Kategorie

Archive/Archiwum

CoolMiniOrNot

About DustBrothers Blog