15 czerwca, 2024 | 1:39 am
You are here:  / Dust1947 Battles / News / Kampania Zverograd vol.3 – Bitwa o Osiedle Przyjaźni

Kampania Zverograd vol.3 – Bitwa o Osiedle Przyjaźni

Bitwa Axis i Allies na terenie Osiedla Przyjaźni.

31 marca wojska alianckie pod dowództwem Szymona próbowały przejąć kontrolę nad Osiedlem Przyjaźni. Napotkały na silny opór batalionu AXIS, który bazowała na jednostkach NDAK, Najemniczkach oraz jednostkach Luftwaffe. Alianckie maszyny pomimo wsparcia Rangersów zostały rozbite i szturm nie odniósł zamierzonego celu.

IMG_0750

IMG_0749

Zagraliśmy dobre cztery tury. Szymon poddał grę, gdy miał już tylko jeden oddział piechoty, a ja kontrolowałem dwa z czterech budynków. Nie zmienia to faktu, że działo się wiele i szale zwycięstwa przechodziły z rąk do rąk. Nie będę jednak opisywał Wam całej historii naszych zmagań. Skupię się tylko na kilku wątkach i co z tego wynikło.

Ksiądz

Niestety, ale w pierwszej turze straciłem pojazd dowodzenia. Zdolność Spy robi swoje. Ksiądz wparował do budynku na tyłach moich wojsk i wysadził w powietrze wóz dowodzenia. To zmieniło moją strategię i zmusiło mnie do wykorzystania combo Panzerprize + LuftHans jako alternatywne dowodzenie.

Angela

Sniperzy robią grę. Angela ze swoim zdolnościami Expert i Killing Spree robiła grę, m.in likwidując prawie cały oddział, dzięki celnym i powtarzanym strzałom snajperskim. Tylko 4 punkty i jedyna słabość, że reprezentuję Blutkreuz. Trudno będzię ją wkomponować w armię blokową, jeśli zależeć mi będzie na bonusie 10% punktów.

IMG_0789

LuftHans i Panzerprinz

Tym razem robił za drugie dowodzenie, niemniej jednak taki pancerny cios z nieba robi swoje. Kombinacja broni przeciw pancernej oraz miotacza płomieni robi swoje.IMG_0782

Wrecker

Poświęciłem maszynę, aby przyblokować obejście Aliantów. Czasem warto to zrobić, aby rozbić szyk przeciwnika na stole.

IMG_0795

IMG_0823

Justine & CO

Dajecie wiarę, że zatłukły Mickey ARVE kluczami narzędziowymi w walce wręcz. Magia 🙂

IMG_0820

Tanya & Mercenary Team

Creme de la Creme mojej armii. „Najemniczki  spod kotwiczki” (jak mówi o nich Piotrek) czyściły wojska Szymona. Trzeba było się tylko pilnować, aby cały czas miały „cover”. To daje możliwość stosowania zdolności Tanyi „Defensive Tactics”, czyli Damage Resillience. Ta zdolność znacząco powiększa możliwość Tanyi i jej kompanii do przetrwania wielu ataków. A gdy jeszcze Emma leczy to są bardzo trudne do wyjęcia.

IMG_0829

Zapraszam do raportu fotograficznego przygotowanego przez zwiad niemiecki.

[BMo_scrollGallery id=130 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=600 gallery_height=400 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

To już wszystko w tej krótkiej relacji. Wielkie dzięki Szymon za wspólną grę i do zobaczenia ponownie przy stole. 🙂

Excuse me Dear English language followers for posting this article only in Polish 😉

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu