21 lipca, 2024 | 4:13 pm
You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / Allies / AXIS / News / 30DWF17 – Twój ulubiony schemat kolorystyczny armii lub ulubione kolory farb?

30DWF17 – Twój ulubiony schemat kolorystyczny armii lub ulubione kolory farb?

Nowy post w ramach „30 Dniowego Wyzwania Figurkowego”. Drogi czytelniku, wszystkie posty znajdziesz tutaj na jeden klik.

Bez dwóch zdań kamuflaże, to jest to co wyróżnia się na macie, stole do gry. Staram się unifikować malowanie z drobnymi modyfikacjami, aby rozpoznać jednostki i nadać im jednak pewnej unikalności. Dla każdej z Armii mam rozpiskę kolorów, które traktuje jako bazowe do malowania . Wszystko w odpowiedniej tabeli, w podziale na jednostki i tereny walk.

colors

Oczywiście są wyjątki, jak np. specjalsi lub bohaterzy.

A jaki jest mój ulubiony kamuflaż 🙂

To widać po tym, ile niemieckich pojazdów go nosi w mojej armii. Wszystkie zaprezentowałem przy okazji Figurkowego Karnawału blogowego „Symbol”. Kompozycja tych trzech kolorów (German fieldgrey, Flat earth, Field blue) nie bazuje na istniejącym kiedykolwiek schemacie malowania pojazdów niemieckich. Jest to wolna interpretacja, jak mogłyby wyglądać pojazdy na terenie Europy i Bliskiego Wschodu, gdyby miały działać raczej w górskim, kamienistym, lekko zarośniętym terenie oraz miastach.

20160714_205614

20160714_210321

Drugą ulubioną kompozycją jest….

Zestaw kolorów dla Alianckich pojazdów (Desert Yellow, Olive Green, Us Field Drab).  Może też dlatego, że zastosowałem go do Pounder’a z Polskim symbolami dywizji Gen. Maczka. Pojazd ten zajął drugie miejsce w konkursie modelarskim na zawodach Dust’a rok temu. Więc o Polskim Kotku, kliknij tutaj.

dsc05916

By the way….używam kolorów Vallejo, wszystkie podane nazwy i kody pochodzą z ich palety. Takie przyzwyczajenie z modelarstwa redukcyjnego :).

To wszystko, no to dalej do przodu… Jeszcze ciągnę 🙂

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

Excuse me Dear English language followers for posting this series only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

dustbrothers-pl
Please Share:

Archiwum

Kategorie

Bitewne Wrota

CoolMiniOrNot

TGN Blog Network

The Tale of Painters

O Blogu