You are here:  / 30 Dniowe Wyzwanie Figurkowe / News / 30DWF3 – Twoje ulubione uniwersum ?

30DWF3 – Twoje ulubione uniwersum ?

Twoje ulubione uniwersum, i co ja mam napisać.

Nie mam za dużo do wyboru, zatem moim ulubionym uniwersum, przynajmniej na razie, jest świat Dust 1947. Dlaczego, hmmm…… To dobre pytanie.

Tak zupełnie szczerze lubienie uniwersum Dust jest pochodną posiadanych modeli, grywalności systemu, połączenia modelu Dust oraz klasycznych modelu np. firmy Tamiya. Może jest tak, że jak całe życie kręcą cię militaria to i systemy bitewne muszę być blisko militariów, takich prawdziwych nie fantastycznych.

Jednak to nie wszystko…

Uwielbiam też ludzi, którzy go tworzą i stoją za rozwojem systemu, świata i modeli. Nie zawsze ma się szansę na spotkania z autorami systemu, zagranie z autorem zasad. Zaangażowanie Paolo Parente i Oliviera Zamfirescu, ich wizja rozwoju systemu, modeli i świata Dust zaraża innych. Na zdjęciu poniżej z tegorocznych Mistrzostw Europy w Warszawie, jestem wspólnie z Paolo i Olivierem, kiedy Panowie wręczali nagrody.

KrzysztofKaczurba

Genialne połączenie świata klasycznej wojny i świata, który rozwija się, dzięki tajemniczej, kosmicznej technologii VRIL widać na zdjęciu Neue Deutsche Afrika Korps, Sigrid z Gorylami czy Zombiaków w Starciu z Najemniczkami. Świat Dust, choć wydaje się tak realny, to jednak niesie wiele, wiele niespodzianek, frakcji i opcji rozwoju.

kondor2

Sigrid

Mercenaries

To tyle na dziś….jak się podoba, to łapka w górę. Miły komentarz też jest miły.

30-dniowe wyzwanie, logo blog x800

 

Excuse me Dear English language followers for posting from time to time only in Polish. But don’t worry, it’s about Dust 😉 .

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply

6 komentarzy

  • Może dlatego, że to taki człowiek i taki fajny system. W sumie, jak nie grywałem przez wiele lat, tak Dust mnie wciągną na maksa.

  • Ja do Parente mam ogromny szacunek za upór w walce o Dust (i za Domm Troopera :)- jak na tyle co ten system przeszedł to dziwne, że ciągle trwa 🙂

  • 🙂

  • Wszyscy o starym świecie, więc za samą zmianę już łapka w górę =)

  • Wielkie dzięki, Dust jest tym, czego chyba dłuuugo szukałem. Mix odrobiny SF i klasycznego świata, który jest prawie realny. Dlatego tak mocno mnie wkręcił.

  • Miła odmiana po staroświatowych wpisach na pozostałych blogach 😉

Dodaj komentarz

Bitewne Wrota

TGN Blog Network

The Tale of Painters

Archive/Archiwum

CoolMiniOrNot